Sherifi: Më 24 gusht e propozojmë kandidatin për kryekuvendar

Prishtinë | 16 Gus 2017 | 11:07 | Nga Kaltrina Zymberi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i Nisma për Kosovë, Bilall Sherifi ka thënë se ata tash janë gati dhe kërkojnë që seanca të mbahet më 24 gusht.

Ka thënë se nuk ka zvarritur formimin e institucioneve por u është dashur më shumë kohë për të siguruar një shumicë pasi LAA e VV nuk duan ta votojnë zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit.

“Te enjten jemi gati dhe do ta propozojmë kandidatin për kryeparlamentar. Ju mund të vini ose jo”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme