Shpend Ahmeti në koalicion me Alternativën

Prishtinë | 14 Qer 2018 | 12:58 | Nga

Alternativa dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, e kanë zyrtarizuar marrëveshjen për bashkëqeverisje komunale në Prishtinë.

Sipas kësaj ujdie, Alternativa do të udhëheqë me Drejtorinë e Mirëqenies Sociale.

“Alternativa është e vetëdijshme se e pret një pune dhe angazhim i jashtëzakonshëm, por, gjithsesi, mbetet e përkushtuar që nga dita e parë e mandatit të punës qeverisëse në Drejtorinë e Mirëqenies Sociale ta shtyej përpara të gjitha projektet dhe planet në dobi të kryeqytetasve”, shkruan në postimin e kësaj partie në Facebook.

Sot, e enjte, 14 Qershor 2018, në zyret e Alternativës në Prishtinë, kryetarja znj. Mimoza Kusari-Lila priti në takim…

Posted by Alternativa on Thursday, June 14, 2018

Të ngjashme