Shqiponja, simbolikë e mbledhjes së pestë ndërmjet dy qeverive

Pejë | 26 Nën 2018 | 13:19 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas mbledhjes së dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë, kabinetet qeveritare të kryesuara nga kryeministrat Edi Rama dhe Ramush Haradinaj kanë bërë fotografinë e përbashkët, raporton Ekonomia Online.

Krerët e qeverive dhe pjesëtarët e kabineteve të tyre zgjedhën ta bëjnë shqiponjën në fund të takimit dy palësh, ku u nënshkruan nëntë marrëveshje.

Lexo më shumë:

Të ngjashme