Shtyhet për nesër takimi online Merkel – Vuçiq për Kosovën

Prishtinë | 16 Mar 2020 | 19:15 | Nga Ekonomia Online

Takimi mes presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel, i caktuar të bëhet sot me anë të një lidhje me video është shtyrë për nesër.

Aleksandar Vuciq ka thënë më herët se tema kryesore e takimit do të jetë vazhdimi i dailogut me Prishtinën zyrtare,dhe në vecanti, situata e re pas përhapjes së pandemisë së coronavirusit.

Fillimisht, ishte paraparë që Vuciq të vizitonte Berlinin këtë të dielë dhe të hënë, por vizita është shtyrë pas shpërrthimit të pandemisë së Covid-19. 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme