Si ndjehet Kryeministri Kurti në shoqërimin e parë nga truprojat shtetërore?

Prishtinë | 03 Shk 2020 | 20:11 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i ri Albin Kurti ka folur për herë të parë për ndjenjën e të qenurit i mbrojtur nga truproja shtetërore.

“Nuk e di për besë. Ky është më parë rregull sesa nevoja ime”, njofton Klan Kosova.

Ai tha se po e gjen Kosovën në një gjendje aspak të mirë dhe për këtë i duhet të marrë përgjegjësi të mëdha.

“Ashtu sikurse qytetarët e panumërt që më 6 tetor me vullnetin e tyre votuan për ndryshim, është një ndjenjë e gëzimit e më shumë është përgjegësi për pumët e mëdha. Programi jonë është shumë ambicioz dhe gjendja e Kosovës është aspak e pakënaqshme”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme