Sipas Kryeziut, PDK bën diferencë në orientimin e fushatës te lideri

Prishtinë | 20 Sht 2019 | 20:30 | Nga Ekonomia Online

Drejtori i KDI-së dhe analisti politik, Ismet Kryeziu, ka thënë se thotë se mesazhet që po japin partitë në parafushatë janë të paqarta.

“Ka disa sllogane që nuk japin shumë mesazh në vetën e tyre. Mendoj që është një risi nominimi i kandidatëve për kryeministër, ndonëse është bërë në vitin 2017 por atëherë kemi pasur më shumë koalicione”, ka thënë Kryeziu, në Rubikon të KTV-së.

Ai ka thënë se PDK-ja e ka një diferencë në orientimin e fushatës së liderit.

“Përderisa është parë në takime në fshatra lideri i partisë nuk është parë shumë në media ndërsa kandidatët tjerë shihet që e kanë të orientuar fushatën të lideri i partisë”, ka thënë Kryeziu.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme