Skënder Hyseni do të paguhet sa një zëvendëskryeministër

Prishtinë | 21 Sht 2020 | 08:55 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Qeveria e Kosovës ka miratuar propozimin për Zyrën e Koordinatorit Shtetëror për dialog me Serbinë, raporton Ekonomia Online

Zëvendëskryeministri Driton Selmanaj ka thënë se paga e koordinatorit është e njëjtë sa e zëvendëskryeministrit.

Ai ka thënë se ky propozim është rregullim i pagës për koordinatorin dhe zyrën e tij.

“Qëllimi i këtij propozimi është rregullimi i çështjes së pagës për koordinatorin nacional dhe zyrën e tij”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme