Skender Hyseni lihet jashtë Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së

Prishtinë | 15 Mar 2021 | 10:48 | Nga Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës pas zgjedhjes së kryetarit të ri, e ka zgjedhur edhe Këshillin e Përgjithshëm.

Dy figura të larta të Lidhjes Demokratike të Kosovës, mungon emri i njërit prej anëtarët të vjetër në këtë listë me 131 emra të anëtarëve të rinj të Këshillit të Përgjithshëm.

Skender Hyseni, është lënë jashtë listës së këtij organi të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Skender Hyseni ishte angazhuar si koordinator për dialog me Serbinë, në qeverinë e kaluar që udhëhiqej nga Avdullah Hoti.

Ai për disa vite me radhë kishte mbajtur pozita të ndryshme brenda LDK-së dhe institucioneve vendore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme