S’mbahet as mbledhja e Komisionit për Arsim, kthehet ministri Gashi

Prishtinë | 19 Tet 2018 | 11:25 | Nga Besjana Barjrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ka dështuar të mbahet Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sporte, Inovacion dhe Ndërmarrës.

Në mbledhje ishte planifikuar të raportonte Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi, ishte planifikuar  lidhur me sfidat dhe prioritetet e kësaj ministrie.

Edhe pse edhe Ministri edhe disa deputetet të tjerë erdhën në sallën ku ishte planifikuar të mbahej mbledhja, ajo u shtyrë për shkak të mbajtjes së seancës, raporton Ekonomia Online.

Ndërkaq për takimin e ardhshëm të komisionit u tha se informim do të bëhet me kohë.

LEXONI EDHE:

http://cs13.temp.domains/~ekonomia/politike/ministrat-sraportojne-ne-komision-shkak-vazhdimi-i-seances/

Lexo më shumë:

Të ngjashme