Spanja nuk e ndryshon qëndrimin mbi mosnjohjen e Kosovës

Prishtinë | 22 Kor 2019 | 12:42 | Nga Ekonomia Online

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq ka biseduar sot me ambasadorin spanjoll në Beograd Raoul Bartolomeo Molino, i cili konfirmoi se” vendi i tij nuk do të ndryshojë qëndrimin e tij mbi mosnjohjen e Kosovës”.

Sipas mediave serbe, ai i ka konfirmuar Bërnabiqit gjiithashtu se vendi i tij do të vazhdojë mbështetjen e Serbisë në rrugën e saj evropiane.

Ata diskutuan edhe për marrëdhëniet dypalëshe mes dyja vendeve dhe mundësitë për rritjen e bashkëpunimit ekonomik

Të ngjashme