Specialja, Pacolli: Veseli do të ngadhënjejë në këtë sfidë

Prishtinë | 08 Nën 2019 | 08:33 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar pas ftesës që i është bërë kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli  nga Gjykata Speciale.

“Lufta e popullit të Kosovës për liri ishte e pastër, e drejtë dhe me motive te larta humane.
Kadri Veseli do të ngadhnjejë në këtë sfidë, bashkë me të gjithë ish luftëtarët e UÇK-së, duke i dëshmuar botës civilizuese edhe njëherë se viktimat e vetme në luftë ishim ne”.

“Lufta e UÇK ishte heroike, përballë një aparati që kishte qëllim shfarosjen e popullit të Kosovës”, ka shkruar ai në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme