Sveçla sqarohet pas insistimit për të raportuar së bashku me drejtorin e Policisë

Prishtinë | 12 Tet 2021 | 13:15 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, është sqaruar pas insistimit të tij për të raportuar para Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes së bashku me drejtorin e Policisë, Samedin Mehmeti, raporton Ekonomia Online.

Sveçla tha se për çështje të rëndësishme ka dëshirë të marrë me vete të gjithë institucionet pjesëmarrëse.

“Ne me kënaqësi kemi pranuar ftesën për takim për të raportua për gjendjen e fundit. Kur unë ftohem të raportoj për një çështje unë marr ekipin tim me vete. Nuk jam unë individ i vetëm as zyrtar jam një përfaqësues i një institucioni ekstrem të rëndësishëm për Kosovën por tema është e rëndësishme prandaj unë marr secilin zyrtar brenda ministrisë. Absolutisht duke përfshirë edhe drejtorin e Policisë. Jo vetëm drejtorin por e cilësoj ekip edhe të gjithë drejtorët e Agjencisë për Regjistrim Civil edhe Agjencisë së forenzikës por edhe të tjerë”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme