Tahiri del para veteranëve: Do t’ju ftojmë në një takim në komision e të gjejmë një zgjidhje

Prishtinë | 16 Qer 2022 | 12:16 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Abelard Tahiri i PDK’së ka dalë para veteranëve duke ju thënë se do tentojnë të gjejnë një zgjidhje sa i përket Ligjit për Pagën Minimale.

Në hyrje të Kuvendit të Kosovës ai u ka treguar se Kuvendi ka ndalur punimet e seancës deri në orën 13:00.

‘’Sot kërkuam që kjo seancë të ndërpritet dhe ta gjejë një zgjidhje që të bëhet pensioni i veteranëve në linjë me pagën minimale. Kjo është një kërkesë dinjitoze e juaja’’, tha ai.

‘’Do t’ju ftojmë në një takim ta gjejmë një zgjidhje sepse është e turpshme me kundërshtu për një të drejtë tuajën minimale.’’

Lexo më shumë:

Të ngjashme