Tahiri: Ka nga deputetët e mazhorancës që na kanë kërkuar që mos ta votojmë këtë projektkod

Prishtinë | 16 Mar 2022 | 15:50 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Abelard Tahiri ka kërkuar nga mazhoranca që t’i bëjnë 61 vota, në mënyrë që të përkrahet ky projektkodi civil edhe nga PDK.

Tahiri tha se ka edhe deputet të mazhorancës të cilët nuk e përkrahin këtë projekt kod.

“Po më pëlqen fakti se po e prezantoni një punë që është bërë nga opozita. Në kohën e Hotit ka ardhur në kuvend dhe nuk është votuar as nga ju e as nga ju”, raporton Ekonomia Online.

“Siç ia keni bërë Avdullah Hotit se pa i bërë 61 vota nuk e votojmë, njëjtë po themi edhe në, se pa i bërë ju 61 vota, ne nuk e votojmë. Ka nga deputetët e mazhorancës që na kanë kërkuar që mos ta votojmë këtë projektkod”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme