Tahiri-Kurtit: As ministrja Haxhiu s’të ka marrë seriozisht

Prishtinë | 17 Maj 2021 | 12:33 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Shefi i Grupit Parlamentar i PDK-së Abelard Tahiri tha se Qeveria prioritet i ka donacionet pastaj angazhimet për blerjen e vaksinave, raporton Ekonomia Online.

Edhe Tahiri ka pasur kritika sa i përket programit qeverisës duke e quajtur të përsëritur.

Madje ai i tha kryeministrit Kurti se as ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, nuk e ka marrë seriozisht,

“Kryeministër është  që kritika vjen nga e ardhmja pra një vizion i kryeministrit si e mendon ai përballien me pandeminë. Nuk po shohim se çfarë rritje ekonomike e pret vendin në të ardhmen, si do t’i mbështetur bujqit dhe çfarë investitorë të huaj presim”.

“Një vizion i tillë me këtë program nuk ekziston dhe programi po del të jetë një listë e përsëritur dhe nuk ka asnjë risi ka gabime logjike, ju sot prioritet i keni donacionet dhe pastaj angazhimin e qeverisë për blerjen e vaksinave”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme