Tahiri thotë se përmes dorëzimit të pasaportës solidarizohet me qytetarët e vendit

Prishtinë | 22 Shk 2018 | 12:49 | Nga Besjana Bajrami Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, ka thënë se është e padrejtë që qytetarët e Kosovës të mbesin të izoluar dhe se ai do ta dorëzoj pasaportën e tij në mënyrë që të solidarizohet me qytetarët e Kosovës, raporton Ekonomia Online.

“Une kam qenë kundër marrëveshjes. Pasaporten diplomatike e kam i pari nga deputetët. Kam disa pasaporta dhe mundem me udhëtu jasht vendit mirëpo do t’i dorëzoj sepse nëse të gjith rrijn në Kosovë do te rri edhe unë. Nuk na ka hije si shtet i vogël mu përmend kaq shumë e nuk na ka hije me lënë një ambasador me na lut kaq shumë”, tha Tahiri.

Lexo më shumë:

Të ngjashme