Tahiri: Vjosa Osmani ia ktheu LDK-së krenarinë si Rugova dikur

Prishtinë | 07 Tet 2019 | 16:22 | Nga Ekonomia Online

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Labinot Tahiri, ka uruar Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen për rezultatet e zgjedhjeve, duke thënë se uron që qytetarët të kenë bërë zgjedhjen më të mirë.

Ndërkaq ai tha se Vjosa Osmani arriti që për një muaj t’ia kthente krenarinë e LDK-së si Rugova dikur, duke mbledhur aq shumë vota.

Tahiri shtoi se janë në pritje të rezultateve për deputetë e pastaj do të marrë veprimin e radhës.

Postimi i plotë:

“Ju falenderoj pa masë për besimin tuaj në zgjedhjet e 6 tetorit, do të ju jem mirënjohës tërë jetën.
Do u jem mirënjohës edhe që nga dita e parë kur u futa në politikë dhe kur më besuat që tê isha deputet!

Sinqerisht, urime LVV-së dhe Albin Kurtit për fitoren në këto zgjedhje, uroj që qytetarët të kenë bërë zgjedhjen më të mirë për Kosovën.

Urime edhe për Znj, Vjosa Osmani, e cila arriti në njê kohê prej një muaji ta kthej krenarië e LDK-së si Rugova dikurë duke mbledhur aq shumë vota!

Me një fjalë suksese e respekt për çdo qytetarë që u lodhën për ne duke na përkrahur deri në këto ditë zgjedhje!

Po presim rezultatet nga partia se si po dalim si deputet, dhe pastaj do të marrë veprimin e radhës!

Me respekt, Labinot Tahiri Ferizaj Kosovë e Shqipërisë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme