Takohen Kurti e Haradinaj, koordinohen për çështje me interes kombëtar

Prishtinë | 25 Maj 2021 | 12:09 | Nga Aulona Sylaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryeministri Albin Kurti ka pritur në takim liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, raporton Ekonomia Online

Ndërsa një ditë pas Kurti do ta takojë kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku.

Për dallim nga Abdixhiku dhe Haradinaj, kreu i PDK-së, Enver Hoxhaj ka refuzuar takimin ftuar nga Kurti.

Kurti u kishte dërguar letër liderëve të partive parlamentare për t’u takuar dhe koordinuar për çështjet me interes kombëtar.


Lexo më shumë:

Të ngjashme