Takohet Kurti me Borrellin dhe Lajçakun

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 08:41 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Me ftesë të kryediplomatit evropian, Josep Borrell, liderët e Kosovës dhe Serbisë janë takuar në Bruksel.

Fillimisht Borrelli ka pritur në takime të ndara kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Më pas pritet takimi i përbashkët.

Borrell tha mbrëmë se e ka thirrur këtë “takim urgjent”, për shkak të nevojës për të shtensionuar situatën.

“T’i japim fund menaxhimit të krizave të vazhdueshme dhe në vend të kësaj të fillojmë të përparojmë drejt normalizimit të marrëdhënieve”, shkroi ai në Twitter.

Lexo më shumë:

Të ngjashme