Të enjten seancë për Tribunalin për krimet serbe, këto janë kërkesat e rezolutës (Dokument)

Prishtinë | 13 Maj 2019 | 12:00 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e thirrur nga kreu i legjislativit, Kadri Veseli, ka marrë vendim që të enjten të mbahet seancë për inicimin e Tribunalit Ndërkombëtar për krimet serbe në Kosovë, raporton Ekonomia Online.

Bilall Sherifi shef i Grupi Parlamentar i Nisma-s pas tha se ditën e enjte pika e rednit të ditës në seancë do të jetë për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë.

“Jam në cilësinë e komisionit Ad-hoc për rezolutën e gjenocidit në Kosovë, komisioni ka përfunduar punën e vet e ka dërguar në kryesi dhe kryesia mori vendim që pika për rezolutën e propozuar nga komisioni Ad-hoc të jetë në rend dite ditën e enjte”, tha Sherifi.

https://www.facebook.com/EkonomiaOnline/videos/328601421155381/?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent.fprn4-1.fna&oh=ea4692ccd25037c47e0da8286d20d9ea&oe=5D5D7BC5&dl=1

Lexo më shumë:

Të ngjashme