Tetë vjet nga rënia e policit Zymberi, Haradinaj e kujton heroin

Prishtinë | 26 Kor 2019 | 09:40 | Nga Ekonomia Online

Sot janë bërë tetë vjet nga rënia e Enver Zymberit.

Heroin dhe sakrificën e tij për vendin e ka kujtuar Ramush Haradinaj, kryeministri në dorëheqje.

“Sot e tetë vite më parë, një nga policët më të mirë të Kosovës, Enver Zymberi, pjesëtar i Njësisë Speciale, ra heroikisht në mbrojtje të sovranitetit të vendit, të qytetarëve pa dallim etnie, të rendit dhe ligjit”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij në Facebook.

“Duke e kujtuar veprën kulmore të tij, sot nderojmë secilin polic të Kosovës, që kanë dëshmuar profesionalizëm të lartë në kryerjen e detyrave, në mbrojtje të rendit dhe ligjit në gjithë territorin e Republikës së Kosovës, në Jug e në Veri”!

“Ky angazhim dhe përkushtim i tyre, e bën Kosovën vend të sigurt, për të gjithë qytetarët në çdo pëllëmbë të saj”.

“Falënderoj zyrtarët policorë, Drejtorin Rashit Qalaj, për angazhimin e pakursyer, për t’i dalë zot Kosovës”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme