Thaçi dekoron këngëtarin Ilir Shaqiri me titullin“Nderi i Republikës së Kosovës”

Prishtinë | 14 Shk 2019 | 11:36 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dekoruar me titullin “Nderi i Republikës së Kosovës”, këngëtarin Ilir Shaqiri.

Thaçi në postimin e tij tha se Shaqiri dha kontribut të madh në kultivimin e këngës me motive patriotike

Postimi i plotë i Thaçit:

Shumë dëshmorë dhe heronj të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë përjetësuar në këngët e tij. Artistin e mirënjohur, Ilir Shaqiri, sot e dekorova me titullin “Nderi i Republikës së Kosovës”. Ai dha kontribut të madh në kultivimin e këngës me motive patriotike! HTH

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme