Thaçi dekoron me “Urdhrin e Lirisë” dëshmorin Muharrem Fejza

Prishtinë | 05 Sht 2019 | 13:39 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka dekoruar me Urdhrin e Lirisë, Muharrem Fejzën, i vrarë para më shumë se gjysmë shekulli.

Thaçi ka thënë se familja Fejza – Kastrati përbën shembullin më të mirë të rezistencës dhe veprimtarisë që ndër breza i ka kontribuar lirisë që e gëzojmë sot.

Postimi i plotë:

Familja Fejza – Kastrati përbën shembullin më të mirë të rezistencës dhe veprimtarisë që ndër breza i ka kontribuar lirisë që e gëzojmë sot. Figurën emblematike të kësaj familjeje, Muharrem Fejzën, i vrarë para më shumë se gjysmë shekulli, sot e dekorova me Urdhrin e Lirisë. Janë të panumërt njerëzit që kanë dhënë gjithë çfarë kanë pasur për lirinë tonë! HTH

Familja Fejza – Kastrati përbën shembullin më të mirë të rezistencës dhe veprimtarisë që ndër breza i ka kontribuar…

Gepostet von Hashim Thaçi am Donnerstag, 5. September 2019

Të ngjashme