Thaçi dekreton shpërndarjen e Kuvendit, së shpejti vendos për zgjedhjet

Prishtinë | 26 Gus 2019 | 12:17 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka dekretuar shpërndarjen e Legjislaturës sё VI-tё tё Kuvendit tё Republikës sё Kosovës.

Ai ka thënë se së shpejti do tё vendos për datën e zgjedhjeve tё përgjithshme tё parakohshme.

“Ky ёshtё edhe njё test shtesë për forcimin e demokracisë nё Kosovës, tё cilin institucionet, subjektet politike dhe qytetarёt do ta kalojnë me shumë sukses”.

Më poshtë mund ta lexoni shkrimin e plotë të tij në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme