Thaçi: Dy dekada më parë hapëm zemrat për ushtarët britanikë, kurse sot po luajmë bashkë

Prishtinë | 17 Nën 2019 | 18:50 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, nga afër në stadiumin “Fadil Vokrri” po e përcjellë ndeshjen mes Kosovës dhe Anglisë.

Thaçi kujton kohën e luftës kur Kosova pati hapur zemrat për ushtarët britanikë, kurse sot po luan me Anglinë në kualifikimet për Kampionatin Evropian “Euro 2020”.

Të gjithë jemi me mendje dhe me zemër në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke shijuar spektaklin sportiv që po na ofrojnë…

Gepostet von Hashim Thaçi am Sonntag, 17. November 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme