Thaçi flet për ftesat e Gjykatës Speciale

Prishtinë | 13 Dhj 2018 | 14:15 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, përmes një postimi në Facebook ka folur rreth ftesave Gjykatës Speciale.

I pari i vendit duke thënë se lufta e Kosovës ishte e shenjtë dhe e nevojshme për ta shpëtuar popullin, ka theksuar se edhe beteja me drejtësinë do të fitohet, transmeton Ekonomia Online.

Ndryshe Thaçi tha se gjatë luftws në Kosovë ndodhi një spastrim etnik me përmasa gjenocidi.

Kosova ishte viktimë e agresionit të Serbisë. Qytetarët e Kosovës, në luftën e tyre për liri dhe pavarësi, sakrifikuan…

Posted by Hashim Thaçi on Thursday, December 13, 2018

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme