Thaçi i përgjigjet Isa Mustafës për zgjedhjet e parakohshme

Prishtinë | 18 Sht 2018 | 12:27 | Nga Valbona Bytyqi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti Thaçi konfirmon se do të shpallë zgjedhje të parakohshme nëse partitë politike merren vesh për to.

Këto deklarata ai i bëri në konferencën e thirrur për media.

“Dëshiroj të gjitha të mirat zotërit Mustafa, në rrafshin personal dhe shëndetësor. Përderisa kemi këtë rrethanë, jam i detyruar ta respektoj mandatin. Nëse ato merren vesh për zgjedhje të parakohshme, unë vazhdoj menjëherë”, deklaroi presidenti Thaçi.

LEXO edhe:

http://cs13.temp.domains/~ekonomia/politike/mustafa-serbia-se-pari-duhet-ti-njohe-kufijte-e-kosoves-pastaj-flasim-per-korrigjim/

Pas mbledhjes së djeshme të kryesisë së LDK-së, Isa Mustafa deklaroi se çështja e dialogut nuk është një çështje emergjente që duhet të kryhet për disa muaj.

Sipas tij, të gjitha institucionet duhet të merren vesh së bashku e të tregojnë cilat janë synimet.

Sipas Mustafës, duhet të kemi institucione legjitime që dalin nga zgjedhjet e lira.

LEXO edhe:

http://cs13.temp.domains/~ekonomia/politike/thaci-askush-nuk-ka-te-drejte-ti-etiketoje-ti-njollos-ushtaret-e-uck-se/

 

Lexo më shumë:

Të ngjashme