Thaçi komenton procesin zgjedhor: Kosova dëshmoi pjekuri politike

Prishtinë | 07 Tet 2019 | 14:43 | Nga Halide Rexhepi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidenti Hashim Thaçi në një takim me organizata të komunitetit LGBT, ka folur për zgjedhjet parlamentare të mbajtura dje, raporton EkonomiaOnline.

Ai tha se Kosova më këtë proces ka dëshmuar pjekuri politike.

“Është dita e parë pas zgjedhjeve qe dëshmuan tërë botës se se në demokracia Kosovë qëndron në shtylla shumë të fuqishme lart në shoqërinë tonë. Fushata ishte e qetë. Situata ishte e qetë numërimi i qetë dhe rezultati u pranua nga të gjithë Kjo dëshmon edhe një herë se partitë politike dhe shoqëria është e pjekur” , tha ai.

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare u mbajtën këtë te diel, ndërsa u vlerësuan të rregullta dhe demokratike.

Lexo më shumë:

Të ngjashme