Thaçi konsultohet me Pacollin me telefon për situatën politike në vend

Prishtinë | 02 Pri 2020 | 10:09 | Nga Albana Hajdari

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të zhvillojë një bisedë telefonike me kryetarin e Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacollin për t’u konsultuar për hapat që duhet të ndërmerren për tejkalimin e situatës së re politike të krijuar pas votimit të mocionit për mosbesim ndaj Qeverisë, raporton Ekonomia Online.

Takimi i paraparë në Kuvendin e Kosovës nuk është realizuar pasi që Pacolli gjendet në Zvicër dhe për shkak situatës nga virusi nuk ka pasur mundësi të vijë në takim.

Pas kësaj, presidenti Thaçi pritet të takoj kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq. Pastaj edhe me përfaqësuesit tjerë politik të opozitës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme