Thaçi: Kosova dhe Japonia do të zgjerojnë bashkëpunimin në fusha të reja

Prishtinë | 14 Sht 2019 | 10:12 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, ka darkuar me kryeministrin japonez Shinzo Abe.

Gjatë këtij takimi Thaçi dhe Abe, ranë dakord që Kosova dhe Japonia të zgjerojnë bashkëpunimin në fusha të reja.

Këtë e bëri të ditur vetë presidenti Thaçi me anë të një postimi në rrjetin social “Twitter”.

Aty i pari i vendit shkroi se ky Samit ishte shumë produktiv.

Postimi i plotë:

https://twitter.com/HashimThaciRKS/status/1172742021036961792/photo/1
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme