Thaçi: “Marrëveshja e Abrahamit”, lajm i rëndësishëm për paqen në Lindjen e Mesme

Prishtinë | 16 Sht 2020 | 13:00 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka mirëpritur marrëveshjen  e Abrahamit në mes nga Emirateve të Bashkuara Arabe dhe nga Bahreini, e cila u arrit gjatë ditës së djeshme në SHBA.

“Nënshkrimi i marrëveshjes së Abrahamit nga Emiratet e Bashkuara Arabe dhe nga Bahreini në Shtëpinë e Bardhë i ndërmjetësuar nga presidenti i SHBA-së, Donald Trump,  është lajm i rëndësishëm ëpr paqen në Lindjen e Mesme”.

“Mirënjohës për guximin dhe udhëheqjen e treguar nga Presidenti Trump për sigurimin e paqes në botë”,  ka shkruar Thaçi në rrjetin social  Twitter.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme