Thaçi takohet me Vuçiqin në Bruksel më 27 qershor

Prishtinë | 12 Qer 2018 | 15:35 | Nga

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe homologu i tij serb, Alekasandar Vuçiq do të takon në Bruksel më 27 qershor.

Kështu mëson Klan Kosova duke iu referuar ftesës që tashmë iu është dërguar palëve.

Takimi i tyre do të shënojë fillimin e fazës së re të dialogut të Brukselit në nivel presidentësh.

Klani poashtu mëson se më 24 qershor do të mbahet takimi i delegacioneve të të dyja vendeve në kuadër të dialogut teknik Kosovë – Serbi.

Të ngjashme