Themelohet komisioni për përzgjedhjen e anëtarit të Bordit të RTK-së

Prishtinë | 14 Qer 2022 | 14:34 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kuvendi i Kosovës e votoi të martën themelimin e komisionit ad-hoc për përzgjedhjen e një anëtari të komunitetit shqiptar në Bordin e Radio Televizionit të Kosovës.

Kryesues i komisionit është Fitim Haziri nga Lëvizja Vetëvendosje. Anëtarë: Valon Ramadani (VV), Arbëresh Kryeziu (VV), Besim Muzaqi (VV), Njazi Isaku (VV), Agim Veliu (LDK), Albana Bytyçi (AAK) dhe nga grupi multietnik Erxhan Galushi.

PDK-ja nuk ishte në sallë të Kuvendit për ta caktuar anëtarin e saj.

Lexo më shumë:

Të ngjashme