Vajza me flamur serb kalon urën dhe provokon shqiptarët

Prishtinë | 02 Dhj 2019 | 18:33 | Nga Ekonomia Online

Një serbe me flamur të Serbisë në dorë ka hipur mbi urën e Ibrit, qe ndanë qytetin, për të provokuar situatën në anën jugore.

Vajza kalon nga Mitrovica Veriore në atë jugore me flamur, ndërsa policia e ndaloi dhe ka arrestuar atë.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari nga Mitrovica, Urall Boshnjaku, përmes profilit të tij në Facebook.

“Policia e Kosovës arreston serben e cila kaloi nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore me flamurin serb në dorë për të provokuar situatën në jugun e qytetit”, ka shkruar gazetari.

Vajza me flamur serb kalon urën dhe provokon shqiptarët

Vajza me flamur serb kalon urën dhe provokon shqiptarët***Një serbe me flamur të Serbisë në dorë ka hipur mbi urën e Ibrit, qe ndanë qytetin, për të provokuar situatën në anën jugore.Vajza kalon nga Mitrovica Veriore në atë jugore me flamur, ndërsa policia e ndal dhe e arreston.Lajmin e ka bwrw tw ditur gazetari nga Mitrovica, Urall Boshnjaku, përmes profilit të tij në Facebook.“Policia e Kosovës arreston serben e cila kaloi nga Mitrovica Veriore drejt Mitrovicës Jugore me flamurin serb në dorë për të provokuar situatën në jugun e qytetit”, ka shkruar gazetari.

Gepostet von Jepi zë am Montag, 2. Dezember 2019

Të ngjashme