Vazhdon protesta e opozitës me goditje tavolinash e fishkëllima në Kuvend

Prishtinë | 05 Maj 2022 | 13:21 | Nga Ekonomia Online

Dy partitë opozitare, PDK dhe LDK kanë vazhduar duke i goditur tavolinat e tyre duke bërë zhurmë në shenjë proteste për mosformimin e Komisionit Hetimor për Energjinë, raporton Ekonomia Online.

Ka qenë kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, që përkundër zhurmës së krijuar nga opozita, ka hedhur në votim pikën e rendit të ditës për votimin e dy kandidatëve për Gjykatë Kushtetuese.

Të ngjashme