Vazhdon seanca për ”Grupin e Kumanovës”, pala mbrojtëse sjell dëshmitarët e saj

Prishtinë | 13 Shk 2017 | 10:22 | Nga

Sot vazhdon seanca e radhës për ”Grupin e Kumanovës” me dëshmitarë të palës mbrojtëse. Seanca do të jetë e hapur për opinionin publik, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Javën e kaluar u lexua dëshmia e shkruar e dëshmitarit të akuzës, Shaban Jashari, pasi që nuk ishte i pranishëm në sallë. Ai ka përshkruar gjithçka që ka parë disa ditë para se të nisin luftimet dhe për ditën e luftimeve.

Në këtë grup janë të akuzuar për terrorizëm gjithsej 37 persona.(Telegrafi)

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme