Veliu: Çdo marrëveshje që çon në normalizim të raporteve Kosovë-Serbi është e mirëpritur

Prishtinë | 14 Shk 2020 | 13:57 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu, ka komentuar marrëveshjen për hekurudhat dhe autostradën e cila u nënshkrua sot nga përfaqësuesit e Kosovës dhe Serbisë.

Ai ka thënë se roli kyç i SHBA-së në dialogun e Kosovës dhe Serbisë është i domosdoshëm.

Përmes një postimi në Facebooj, Veliu ka thënë se çdo marrëveshje e arritur, e cila çon në normalizim të raporteve mes dy shteteve dhe në njohje reciproke është e mirëpritur.

“Letra e Sekretarit të Shtetit të SHBA-së, Pompeu dhe angazhimi i Ambasadorit Grenell janë tepër të qarta”, ka shkruar ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme