Veseli në 21-vjetorin e bombardimeve të NATO-s: Vetëm të bashkuar e fitojmë edhe këtë luftë globale

Prishtinë | 24 Mar 2020 | 12:03 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, nëpërmjet një videomesazhi kujton 24 marsin 1999, ditën e nisjes së intervenimit ushtarak të NATO-s në Serbi.

Lideri i PDK-së ka shkruar në faqen e tij në Facebook se 21 vjet më pas, brezat e lirisë, nuk duhet ta harrojnë, se ishte shpirti liridashës i popullit, udhëhequr nga Ushtria Çlirimtare e Kosovës, dhe NATO-ja e udhëhequr nga ShBA-të që i dhanë vulën të drejtës dhe lirisë së Kosovës”.

Lexo më shumë:

Të ngjashme