Veseli: Opozita s’mund ta rrëzojë Qeverinë

Prishtinë | 14 Pri 2017 | 11:34 | Nga Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës ka thënë se opozita nuk e ka krijuar koalicionin qeveritar dhe as nuk mund ta rrëzojë qeverinë.

Këto komente ai i ka bërë pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, raporton Ekonomia Online.

Ai gjithashtu ka thënë se nuk do të lejojnë aski që të bllokojë punën e institucioneve dhe projektet që janë në të mirë të qytetarëve.

“Kosova nuk duhet të stagnoj por duhet të ecë përpara. Koalicioni mund të rrëzohet vetëm nëse nuk ka vendimmarrje. Opozita as nuk e ka krijuar koalicionin dhe as nuk mund ta rrëzojë. Unë pres shumë shpejt që të kemi vendimmarrje të mëdha në Kuvend dhe Qeveri”, ka thënë Veseli.

Lexo më shumë:

Të ngjashme