Veseli takohet me zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, diskutuan për procesin zgjedhor

Prishtinë | 01 Nën 2019 | 13:38 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës Kadri Veseli është takuar gjatë ditës së sotme me zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, z. Marian Gabriel, ata diskutuan përgjithësisht për procesin zgjedhor.

“Me zëvendës shefin e misionit vëzhgues të BE-së, z. Marian Gabriel, diskutuam përgjithësisht për procesin zgjedhor, si për mbarëvajtjen ashtu dhe për sfidat që e kanë përcjellë. Presim përfundimin sa më të shpejtë të këtij procesi pasi që qytetarët e Kosovës duhet t’i kenë adresat për nevojat e tyre”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme