Veseli takon ambasadorin Minxhozi, kërkon të hapet kufiri me Shqipërinë

Prishtinë | 30 Pri 2020 | 14:34 | Nga Halide Rexhepi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, ka vizituar Ambasadën e Shqipërisë ku është pritur në takim nga ambasadori, Qemal Minxhozi, raporton Ekonomia Online.

Veseli tha se ka kërkuar nga ambasadori Minxhozi që të hapen kufijtë me Shqipërinë sa më shpejtë.

“Kufijtë duhet të hapet dhe të ruhet shëndeti. Duhet të bllokohen komvojet e ardhura nga Serbia që po e rrezikojnë Kosovën”.

“…në mënyrë urgjente të hapet kufiri me Shqipërinë të jenë në pushime ku tradicionalisht kanë shkuar. Kosova gjithmonë do të jetë UÇK”.

Përderisa ambasadori Minxhozi tha se kjo di të ndodhë ne muajt në vazhdim.

Lexo më shumë:

Të ngjashme