Veseli urim të veçantë për formimin e Ushtrisë (Video)

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 19:42 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli ka publikuar një video urimi nëpërmjet së cilës ka sjellë emocionet dhe etapat nëpër të cilat ka kaluar formimi i Ushtrisë së Kosovës.

Në këtë video të Veselit paraqiten etapat e transformimeve që nga krijimi i UÇK-së, transformimit në TMK, FSK dhe në fund vendimit të Kuvendit për formimin e Ushtrisë.

Linku i videos: https://www.facebook.com/214842955357585/posts/1148141912027680/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme