Veseli uron popullin gjerman dhe kancelaren Merkel

Prishtinë | 24 Sht 2017 | 23:36 | Nga

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka uruar kancelaren gjermane, Angela Merkel për fitoren ne zgjedhjet e së dielës.

Ai këtë urim e ka bërë përmes një postimi në gjuhën angleze, ne llogarinë e tij në Twitter.

“Urime popullit gjerman për rizgjedhjen e Angela Merkel për kancelare të vendit”, ka shkruar Veseli.

Veseli gjate një vizite në Gjermani kishte pasur një takim me kancelaren Merkel. Ky është mandati i saj i katërt.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme