Vetëvendosje përjashton çdo mundësi të qeverisë teknike, do zgjedhje

Prishtinë | 19 Kor 2019 | 22:47 | Nga Ekonomia Online

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, ka thënë se data e zgjedhjeve duhet të caktohet menjëherë.

Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje nuk pranon të jetë pjesë e asnjë takimi për mandatarin e radhës.

Sipas saj i vetmi takim ku ata marrin pjesë, është caktimi i datës së zgjedhjeve.

“Data e zgjedhjeve duhet të caktohet sa më parë. Lëvizja VETËVENDOSJE!, nuk pranon të jetë pjesë e asnjë takimi për mandatarin e radhës. I vetmi takim ku marrim pjesë është caktimi i datës së zgjedhjeve”, ka thënë ajo.

Sipas saj, Kosova e ka mundësinë më të mirë të kthehet për së mbari

“Një Qeveri e skandaleve dhe e korruptuar, ra”, tha ai.

Në mbrëmje edhe lideri i LVV-së Albin Kurti ka kundërshtuar idenë që vendi të bëhet me qeveri teknike, duke thënë se duhen zgjedhje sa më parë.

Ai në një prononcim para medieve ka thënë se me LDK-në, si dy partitë më të mëdha politike në vend, si opozita e këtij vendi, do të vazhdojnë komunikimin dhe koordinimin menjëherë në ditët në vijim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme