Vizita në Hagë e Edi Ramës, reagon Memli Krasniqi

Prishtinë | 10 Maj 2022 | 19:19 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka falënderuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama për kujdesin vëllazëror që sipas tij ai po tregon ndaj Kosovës.

Në një postim në Facebook, Krasniqi ka shkruar se Rama me vizitën e tij sot në Hagë te ish-presidenti Hashim Thaçi, u kujdes për Kosovën dhe rikujtoi se vlerat solidare “janë të përtejkufijshme” siç ishin në ditët më të vështira kur populli shqiptar i Kosovës po luftonte për liri, shkruan lajmi.net.

Sipas Krasniqit, vizita në fjal është nderim i lartë ndaj vlerave më të shenjta kombëtare dhe të historisë së popullit shqiptar.

“Kjo vizitë është nderim i lartë ndaj vlerave më të shenjta kombëtare e të historisë më kuptimplotë të popullit shqiptar – luftës së drejtë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për mbrojtën e të cilave djemtë e saj po e bëjnë edhe një betejë. Duke i kujtuar fjalët e presidentit Thaçi, në letrën e tij për ju, z. Rama, shpresoj që sa më parë të takoheni duke frymuar nën qiellin e bukur dhe diellin që ngroh Shqipërinë dhe Kosovën”, ka shkruar Krasniqi.

Të ngjashme