Vjosa Osmani kërkon nga KQZ-ja ta rishqyrtojë vendimin për verifikim të aplikimeve të mërgimtarëve përmes telefonit

Prishtinë | 11 Jan 2021 | 21:04 | Nga Ekonomia Online

Ushtruesja e detyrës së Presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani i ka dërguar letër Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, lidhur me procesin e votimit dhe verifikimit të aplikimeve për votim të mërgatës, duke i kërkuar rishqyrtimin e vendimit të marr sot.

Në një letër drejtuar kryetares së KQZ-së, ajo i ka kërkuar rishqyrtim të këtij vendimi, duke theksuar se ky vendim mund të krijojë rrethana në të cilat e drejta e votës shkelet në mënyrë flagrante.

Letra e plotë:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme