Vllahiu premton fond të veçantë për nënat vetushqyese

Prishtinë | 12 Tet 2017 | 16:09 | Nga Donika Osmani Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kandidati për kryetar të komunës së Prishtinës nga AAK-ja, Arbër Vllahiu, vizitoi Shoqatën e Grave.

Vllahiu tha se këto gra do të kenë mbështetjen nga komuna ku do të krijohet një fond i posaçëm, raporton Ekonomia Online.

“Do të bëjmë zgjidhje për to. Do të krijojmë një fond të posaçëm për nënat vetushqyese, do të bëhet zgjidhje për rastet sociale, do të bëhet vendosja e tyre në banesa, do të mundësojmë trajnimin e tyre në rrobaqepësi, që të krijojnë të ardhurat e tyre përmes punës së tyre, fond për nënat vetushqyese”, tha Vllahiu.

Nadire Krasniqi, nga kjo shoqatës së grave, tregon se hallet e tyre janë mungesa e përkrahjes nga komuna.

“Hallet dhe problemet e të gjitha këtyre grave i përcjell që shumë vite, biznesi i krijuar nga ne “Art modest” për rrobaqepësi i duhet me gjet mbështetje. Ne i shtruam hallet tona me zotin Vllahiu dhe presim një përkrahje”, tha Krasniqi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme