Vuçiq: Zgjedhjet në Serbi varen nga interesi i serbëve në Kosovë

Prishtinë | 12 Jan 2019 | 09:16 | Nga Ekonomia Online

Partia Progresiste e Serbisë në mbledhjen e saj të fundit u shprehë e gatshme për zgjedhje të jashtëzakonshme.

Lideri i kësaj partie, Aleksander Vuçiq, sipas gazetës ‘Blic.rs’ citohet të ketë thënë që për zgjedhje duhet të pyetën dhe shikuar interesi i serbëve të Kosovës.

Zgjedhjet në Serbi gjatë këtij viti mund të shtyjë dialogun me Kosovën. Opozita në Serbi që disa javë po proteston duke kërkuar shkarkimin e Vuçiq.

Sonte pritet që në Beograd të ketë protesta masive.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme