Vuçiqi te Borrelli, publikohen pamjet e takimit

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 11:28 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Bashkimi Evropian ka publikuar pamje nga takimi urgjent i thirrur nga shefi i diplomacisë, Josep Borrell, me presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Vuçiq para se të fillonte takimi u përshëndet nga Borrell dhe i dërguar i BE-së për dialogun Kosovë-Serbisë, Miroslav Lajçak.

Në Bruksel u zhvillua edhe një takim trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, Borrellit, Lajçakut dhe Vuçiqit.

Lexo më shumë:

Të ngjashme