Vulinit nuk i pëlqen vendimi për lirimin e Haradinajt

Prishtinë | 12 Jan 2017 | 14:29 | Nga

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Aleksandar Vulin ka thënë se vendimi për lirimin e Ramush Haradinajt nga paraburgimi nuk është lajm i mirë.

“Lirimi i Haradinajt madje edhe në liri të përkohshme nuk është lajm i mirë. Sidomos për familjet e viktimave të tij”, ka thënë Vulin, transmeton lajmi.net.

Ai shpreson që gjykata franceze ende ka fuqinë për të marrë vendime të paanshme duke u bazuar në provat e paraqitura nga ana e Serbisë.

“Nëse ligji është mbi politikën atëherë edhe drejtësia për viktimat e Haradinajt do të jetë e arritshme. Serbia nuk do të pushojë se luftuari”, është shprehur Vulin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme